Miskin Kedi

sanatsal ve sosyal içerik portalı

Yasa çıktı ama… Organize İşler’de 30 dk reklam gösterildi

Organize İşler – Sazan Sarmalı filmini Yılmaz Erdoğan, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve eşi Pervin Ersoy ile birlikte izledi. Sinemacılar ve yapımcılar arasında yaşanan krizden dolayı geçtiğimiz hafta yasa yürürlüğe girmişti. Buna karşın, Bakan Ersoy’un da izlediği filmde yasa uygulanmadı ve 30 dakikanın üzerinde reklam verildi.

Yeni sinema yasasına göre reklam sürelerinin en fazla 10 dakika olması gerekiyor.

Habertürk’te yer alan habere göre, Yılmaz Erdoğan, bu durum hakkında “Yasanın uygulamaya girdiğini bilmeyen salonlar var. Bizler de tespitleri yapıp yetkililere bilgi veriyoruz. Maalesef ki 30 dakika 40 dakika film öncesi reklam veren sinemalar var hâlâ. Böyle olunca bizim filmlerimiz kurbanı oluyor bu durumun. Bizim bütün amacımız Türk sinemasının geleceğini daha kaliteli hale getirmek. Eğer filmin gösterim saati 20.15 diye yazıyorsa 21.00 da girsin izleyenlerimiz. Gördüğünüz gibi 30 – 40 dakika reklam izledik” dedi.

Mehmet Nuri Ersoy ise “Beklediğimiz gibi gayet iyi bir film oldu. Tebrik ederim emeği geçenleri. Çok güzel olmuş. Emeğinize ve elinize sağlık. Sizin gibi üstatların filmlerinde böyle uzun reklamlar oluyor” dedi.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir